Antik TV - test najlacnejšej televízie pre príjem TV Markíza

, Autor: Ján Kisty

Hľadáte relatívne lacný TV príjem? Rok po spoplatnení televízie Markíza, vám prinášame test Antik TV – najdostupnejšej a zrejme najvýhodnejšej televízie pre sledovanie platených a neplatených kanálov. Antik predáva službu „Smart TV Box“ bez viazanosti, čo určite ocení mnoho používateľov. 

Úvod

V teste sme mali staršiu ešte minuloročnú verziu Mini Juice 2G. Cena boxu je 89€. V súčasnosti tento box nahrádza nový Nano 3 box. Novinka už podporuje HDR či 4K/UHD a to dokonca v 60 FPS! Obrovským plusom boxu je podpora H.265 štandardu, ktorý je už viac-menej istý v prípade UHD televízií.

Základné parametre Nano 3:

4-jadrový Cortex A53 procesor 2.0 GHz
Grafický akcelerátor Mali-450
1GB DDR4 RAM
Dekódovanie až 4K60 (UHD) 10-bit HEVC/H.265, 10-bit VP-9
Enkódovanie až 1080p30 (FullHD) H.264, HEVC
HDR podpora – HDR10 a HLG
Rozmery: 115 x 115 x 32 (mm) 

Box Mini 2G na rozdiel od novinky funguje aj ako gigabitový switch, čo bola jeho obrovská výhoda. Mali ste tak switch, IPTV a nahrávacie zariadenie v jednom . Príjimač má na rozdiel od novinky aj väčšie rozmery – 205×135×40 milimetrov. Mini 2G podporuje MPEG2/4, teoreticky by mal zvládať aj DVB-T2, ale funkčnosť sa mi nepodarilo potvrdiť ani vyvrátiť, je možné, že nikdy nebola aktivovaná. Môžete sa tak stále stať v nasledujúcich firmvéroch. Obrovská výhoda boxu oproti lacným „číňanom“ je jeho podpora. Za toto dostane Antik 10 bodov z 10. Nevýhodou je, že o výrazne vyššiu verziu firmvéru si musíte požiadať, aspoň v dobe testu to tak bolo. Dôvod je prostý, novšia verzia, ktorá bola v obehu sa výrazne zmenila a treba povedať, že k lepšiemu. Veľká aktualizácia bola dostupná zhruba v prvom kvartáli. Zaujímavosťou je, že beta sa objavila ešte vlani. Celý článok, ktorý som plánoval ešte pred pár mesiacmi vydať, som musel skrátka zmazať.

V niektorých obchodoch stále nájdete aj starší model, nie je pritom žiaden dôvod, prečo by ste po ňom nemohli siahnuť.

Základné parametre prijímača Mini 2G:

Rozmery: 205 x 135 x 40 mm
1x DVB-T tuner s podporou MPEG-2/MPEG-4
1x USB2.0 
4x Gigabit Ethernet
1x HDMI
1x jack
1x Toslink
Podpora: Rozlíšenie do 1080p, Teletext, WIFI (802.11 b/g/n), EPG, PVR, TimeShift, Webový prehliadač, YouTube, FUN Rádio, SME TV, Archív vysielania, Predpoveď počasia, MediaPlayer, DLNA či BitTorrent (klient)

Box je jednoduchý. Predný panel obsahuje len diódu zapnutia a IR prijímač pre ovládač. Ovládacie prvky sú na bočnej strane. Zadná strana obsahuje gigabitový switch pre trojicu zariadení + ethernet, kde pripojíte internetové pripojenie. Ďalej sa tam nachádza USB 2.0, Toslink (audio cez optiku), HDMI, anténny vstup pre DVB-T/2 tuner a audio AV výstup. Súčasťou balenia je aj HDMI či trojzložkové video.

Kľúčové slová
Antik, televízory
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist