Antec P100 - klasika po stý raz

Zo známeho "péčkoveho" radu vychádza aj v súčasnosti najnižší model série - P100, ktorý je už na prvý pohľad odľahčenou a zmenšenou verziou P280. Hlavným lákadlom majú byť štýlový dizajn, tichá prevádzka a solídny chladiaci výkon.


Antec P100 - Balenie, Špecifikácie, Exteriér

Antec, zdá sa, už dlhšie nevie kam z konopy a skôr než na skrinky sa sústredí na segment viac či menej výkonných zdrojov. Po nie veľmi podarených hráčskych modeloch Dark Fleet a koncepte LanBoy Air, si v Antec povedali, že bude lepšie veľmi nevymýšľať a skôr ťažiť z toho, čo im celkom ide - stredný segment hráčskych skriniek a ďalší rozvoj Performance One. Z hráčskych môžeme aj s odstupom času odporučiť podarený model Three Hundred Two.

Z "péčkoveho" radu vychádza aj v súčasnosti najnižší model série - P100, ktorý je už na prvý pohľad odľahčenou a zmenšenou verziou dvesto osemdesiatky. Hlavným lákadlom majú byť štýlový dizajn, tichá prevádzka a solídny chladiaci výkon. To všetko v cene, ktorá začína niekde na 75 eurách.

 

Príslušenstvo, Balenie

Antec suverénne vedie rebríček najhoršie spracovaných pribaľovaných manuálov - jedna čierno-biela A4 s heslovitým popisom vlastností a funkcií. Schválne hovoríme o pribalenom, pretože, čuduj sa svete, na stránke nájdete veľmi detailne spracovaného sprievodcu inštaláciou. V tom istom vrecku je okrem "manuálu" aj balíček skrutiek, zopár sťahovacích pások a dva kusy redukcie z 3-pin konektora na 4-pin molex (praktické vo chvíli, keď sa vám minú 3-pin konektory na doske).

Antec dlhodobo propaguje koncept tzv. Quiet ComputingTM a všetky Performance One skrinky sú odhlučnené tlmiacou penou na bočniciach a predných dvierkach. Bez výnimky to platí aj pre P100.

 

Špecifikácie

Antec P100
Materiál
oceľ, plast
Základná doska
ATX, mATX, mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
2x 5,25"
Interné:
7x 3,5" (všetky alternatívne 2,5")
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (2):
vzadu: 1x 120mm Antec TwoCool
vpredu: 1x 120mm Antec TwoCool
Voliteľné (3):
vpredu: 1x 120/140mm
hore: 2x 120/140mm
Počet PCI slotov7
Predný I/O panel
2x USB 3.0
2x USB 2.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
1x LED indikátor
Rozmery
484mm (výška)
220mm (šírka)
523mm (hĺbka)
Hmotnosť
7.3kg
Poznámky
Max. výška chladiča procesora - 170mm
Max. dĺžka grafickej karty - 317mm
Max. hĺbka zdroja - štandard ATX
Orientačná cena
Antec P100 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuAntec P100

Exteriér

Základná dizajnová idea Performance One sa nezmenila od čias P18x (akurát konektory sa presunuli z bočnej strany nahor). Dvierka tak tradične skrývajú externé 5,25" pozície (dve) a filter predných nasávacích ventilátorov. Po P280 zdedili obrovský uhol otvorenia (až 270°) a tak isto pomerne labilné trojbodové uchytenie cez plastové pánty.

Pre zobrazenie ďalších obrázkov prejdite kurzorom myšky na príslušný odkaz.

V danej cenovej kategórii je použitie hliníka skôr raritou (viď Cooltek Antiphon) a aj P100 stavia primárne na oceľ v kombinácii s plastovými detailmi (dvierka, pánty, filtre). Antec pokračuje i v tradícii hladkých bočníc bez postrannej ventilátorovej pozície (jedinú výnimku výrobca urobil pri modeli P193, kde do bočnej pozície osadil prerastený 200mm ventilátor)

 

Detail predného I/O panela - zľava maličká LED aktivity peveného disku, 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, 3,5mm audio out/in, tlačidlá reset, power a úplne napravo power LED. Fotografia napravo znázorňuje demontovaný prachový filter predného ventilátora.

 

Na zadnej strane narátate sedem PCI slotov a jeden 120mm odsávací ventilátor (140mm verzie podporované nie sú).

Navrchu sú pripravené dve voľné 120/140mm pozície prekryté plastovými výplňami a penou. P100 ako správna tichá skrinka nedáva veľa priestoru na osadenie ďalších ventilátorov. Maximálne do nej vložíte päť kúskov, z toho dva prichádzajú spolu so skriňou. Zo zostávajúcich troch má aký-taký zmysel osadiť len jeden - nad chladičom procesora. Ventilátory v ostatných dvoch majú spravidla mizivý vplyv na zníženie teploty komponentov.

Na svoj filter si už tradične prišiel aj ventilátor v zdroji. Vyberá sa zozadu a v prípade potreby sa dá umyť pod tečúcou vodou. Často sa stretávame s využitím voľného miesta na dne a to najmä na osadenie 2,5" diskov alebo ďalšieho ventilátora. V Antec radšej uprednostnili uzatvorenú konštrukciu bez ďalšej perforácie.

Ako nasvedčuje spodný pohľad - plechy sú k sebe výlučne nitované.

 

Komentáre (5)
miro333
ako je to s pevnosťou montáže 3,5" HDD do rámčeka? na jednom videjku na youtube sa disk vďaka príliš dlhým skrutkám dákosi viklal.... ináč skrinka je pekná, mohla byť o pár cm dlhšia aby sa do nej zmestili aj "prerastenejšie" grafiky, ale ak chce človek odhlučnenú skrinku a má viac diskov je to myslím veľmi dobrá voľba, veď grafík kratších ako tých 317 mm je naozaj dosť.
Michal Kiradžiev
Z mojho pohladu je pevnost ramcekov uplne v poriadku. Su to tie iste ramceky ako v Antec P280 alebo dalsich Antec skriniach...
miro333
nie to som myslel, ale upevnenie HDD v rámčeku skrutkami - sú tam nejaké biele podložky a na tých ten HDD na videu nejako moc viklal. keď si robil testovacu zostavu, skúšal si aj 3,5" HDD? na fotke je len SSD...
Michal Kiradžiev
na obrazku je aj 3.5" HDD, je to uplne bez problemov. pevne. http://www.pretaktovanie.sk/obr/skrinky/p100/p100_06_large.jpg
miro333
fajn, díkes za odpovede. mne sa tá skrinka páči a len ma štve, že som prepásol príležitosť, keď si ju tu v bazári predával :-( no čo už...
Pridať nový komentár
TOPlist