Akasa NoirS 3,5" – USB 3.0 pre váš pevný disk

V krátkom teste sa k nám dostal externý box pre 3,5“ S-ATA disky v hliníkovom prevedení, ktorý disponuje novým, rýchlym USB 3.0 rozhraním.


Noir S 3,5"

Noir S je jedným z klasických externých boxov na 3,5“ disky. Podporuje štandard S-ATA II (3Gbps), pripája sa opäť cez USB 3.0 rozhranie. V balení je inštalačný návod, napájací adaptér (12V/2A), USB 3.0 kábel, skrutkovač a stojan pre box. Malý potešujúci detail – skrutkovač je už zmagnetizovaný, teda skrutky priťahuje a narábanie je jednoduchšie.
Samotný box je vyrobený z hliníka, s matnou čiernou povrchovou úpravou. Aj napriek tomu však veľmi dobre vidno všetky otlačky prstov, ľahko a rýchlo sa teda pri manipulácii „ucapká“. Osadením do pribaleného stojana je možné box uložiť na stojato, čím sa ušetrí miesto na stole. Na spodu sú gumené nožičky, ktoré zabraňujú šmýkaniu po stole, vibrácie však nijak výnimočne netlmia.

Zadná strana boxu má vypínač, USB 3.0 konektor a dierku pre napájací adaptér. LED posvietenie z prednej strany sa dá vypnúť jedine tak, že nezapojíte interný káblik do plošného spoja. Svetlo z LEDky je však tlmené a vôbec nie je rušivé. Vložený disk nemá s kovovým krytom žiaden priamy kontakt, teda neslúži na priame chladenie. Malé plastové výstupky na plastových rámoch slúžia ako nožičky v prípade, keď box položíte horizontálne na stôl, bez stojana.

Inštalácia

Inštalácia pevného disku do boxu prebieha v niekoľkých jednoduchých krokoch, ani nepotrebujete nahliadnuť do manuálu. Najprv treba odskrutkovať dve skrutky na zadnom paneli, následne povytiahnuť na koľajničkách zasunutý plošný spoj s rámikom. Pred úplným vytiahnutím ešte treba odpojiť káblik, ktorý napája prednú LED diódu. Ak ju chcete vypnúť, jednoducho káblik znova nezapojíte.
Po vytiahnutí rámika do neho vložíte disk a priskrutkujete priloženými štyrmi skrutkami. Takto osadený rámik opäť vložíte do boxu po koľajničkách, pred úplným zasunutím môžete pripojiť napájací káblik podsvietenia. Na záver ešte zabezpečíte dvojicou skrutiek na paneli.

Pridať nový komentár
TOPlist