ADATA XPG SX930 240GB - najlepší SSD pre hráčov?

Pokým Intel v SSD 535 Series naďalej používa zastaraný radič SandForce SF-2281 a Kingston v SSD HyperX Savage radič Phison S10, tak spol. ADATA v SSD z najvýkonnejšej produktovej línie XPG vsadila na radič JMicron JMF670H.


ADATA XPG SX930

SSD ADATA SX910 patriace pod značku XPG (Xtreme Performance Gear) uvedené koncom júna 2012, teda v dobe, keď boli aktuálne SSD ako Intel SSD 520 Series popr. Kingston HyperX 3K, predstavovali vlajkovú loď spoločnosti ADATA. Voči nim však tento taktiež SandForce Driven SSD nemal napriek odporúčaniam výrobcu radiča nastavený dodatočný OP, čo malo negatívny vplyv na výkon náhodného zápisu 4KB blokov dát a súčasne zvyšovalo WAF, čo v kombinácii s nie dostatočne agresívne zvolenou cenou voči populárnym Intel SSD 520 Series z nich robilo nezaujímavý produkt.


zdroj: ADATA Consumer Product Catalog 43

Po troch rokoch od uvedenia SSD XPG SX910 ADATA oprášila svoju produktovú líniu XPG, ktorej hlavným poslaním je poskytovať vynikajúce počítačové príslušenstvo, akým sú ultra rýchle pamäťové moduly a vysoko výkonné SSD, a o mesiac na to uviedla 2,5" SATA 6Gb/s herné SSD XPG SX930.


zdroj: ADATA Consumer Product Catalog 43

V rámci aktuálnej ponuky consumer 2,5" SSD, z ktorej len tak mimochodom zmizli XPG SX910 a Premier Pro SP910, no nachádzajú sa v nej predchádzajúce archaické modely XPG SX900 a Premier Pro SP900, má podľa slov výrobcu SX930 vybavený radičom JMicron, Enterprise-grade MLC plus NAND Flash a vďaka exkluzívnej pSLC Cache technológií a DDR3 DRAM rýchlej vyrovnávacej pamäti ponúkať vynikajúci výkon a životnosť pre herné systémy a pracovné stanice, a preto je určený profesionálnym hráčom a taktovačom.

Pridať nový komentár
TOPlist