ADATA SP610 & SP910 vs Crucial MX100 vs Plextor M6S - test

Po dlhšej prestávke sa opäť vraciame k predstaveným SSD, no tento krát si zhodnotíme ich výkon a prípadne rozdáme redakčné ocenenia. Odnesie si medailu práve ten váš favorit?


ADATA SP610 & SP910 vs Crucial MX100 vs Plextor M6S - pokračujeme

ADATA si čiastočne napravuje reputáciu

V predchádzajúcom dieli sme si predstavili testované SSD ako aj celkom podrobne popísali problémy jednotlivých modelov, z čoho mala najmenšiu radosť spoločnosť ADATA. Nešlo ani tak o model SP610, v prípade ktorého zabezpečuje aktualizácie firmvéru priamo výrobca radiča (Silicon Motion Technology Corp.) ako o model SP910, pre ktorý si ADATA vyvíja vlastný firmvér. Výrobca nám preto zaslal druhý testovací kus, ktorý mal už z výroby nahraný novší firmvér 1.04

CrystalDiskInfo
novší firmvér redukuje počet sledovaných SMART atribútov

Novší firmvér síce redukuje počet sledovaných SMART atribútov, no súčasne pridáva podporu "Total Writes to FLASH” and “Total Reads from FLASH" (ID E9 a EA) a už korektne rozpoznáva "Power Cycle Count" a "Unexpected Power Loss Count" v prípade hot-plug SSD, no hlavne opravuje chybu, kedy boli hodnoty SMART atribútov zmazané po vykonaní príkazu ATA Security Erase. Podpora Device Sleep (DevSleep), Cryptographic Erase (zmazanie a vygenerovanie nového šifrovacieho kľúča) a security freeze lock by mala byť pridaná až vo firmvéri 1.07, ktorého uvoľnenie je naplánované na september.


na dekódovanie SMART atribútov je možné použiť SSD ToolBox od verzie 2.0.0


SSD ToolBox 2.0.0 pridáva podporu sledovania prevádzkovej teploty a opotrebovania SSD


v SSD ToolBox 2.0.0 bola deaktivovaná podpora ATA Security Erase pre SP910,
nakoľko ADATA túto funkcionalitu stále testuje

ADATA si novším firmvérom u nás čiastočne napravila reputáciu, no súčasne má pred sebou ešte kus cesty, aby z pohľadu podporovaných funkcií dorovnala konkurenciu. V prípade testovaného modelu SP910 je to hlavne Plextor s modelom M6S, nakoľko technologická výbava SSD Crucial je mierená skôr pre podnikové prostredie. Kapitolou samou o sebe bude výkon SSD ADATA voči konkurenčným modelom. Predtým ako sa pustíme do prezentovania jednotlivých výsledkov, zosumarizujme si ešte raz, s kým vlastne máme tú česť.

 

Porovnanie špecifikácii testovaných SSD


prehľad špecifikácií testovaných 240GB až 256GB 2,5" SATA 6 Gbit/s SSD s trojročnou zárukou
klikni na obrázok na zobrazenie podrobnejšieho porovnania

 

Komentáre (1)
OVERLORD
https://i.imgur.com/U98zKKZ.jpg co hovorite na moj vysledok so Samsungom 840 EVO 250GB ... PS: ziaden photoshop...a ani neviem preco som to nameral taketo :D ,, za nova som nameral normalne cisla...teraz uz po roku nameravam toto..
Pridať nový komentár
TOPlist