Accelero Mono Plus - malý silák

Chladič Accelero Mono Plus pôsobí na prvý pohľad veľmi nenápadne. Možno by vás teda ani nenapadlo, že by mal dokázať uchladiť GTX 1070 či dokonca 1080.
Rozhodol som sa ho otestovať na MSI 1070 Aero ITX – na tak malú kartu je Accelero Mono Plus ako stvorený. Či sa však oplatí meniť už tak vydarený chladič MSI sa dočítate v dnešnej recenzii.
 

Accelero Mono Plus - Balenie, špecifikácie

Accelero Mono Plus príde zabalený v malej plastovej škatule, ktorá takmer kopíruje tvary chladiča a tým pádom dosahuje aj jeho veľkosť. 
 
 
 
Po otvorení plastového obalu sa dostanete k celému obsahu balenia – základ teda tvorí chladič, pod ktorým sa nachádzajú“ teplovodivé lepidlo na pasívy, skrutky, redukcia na výkon ventilátorov a kopec rôznych pasívov.
 
 
 
 

Špecifikácie

Rozmery chladiča 138x136x51mm (d x š x v)
Rozmery pasívu 138x130mm (d x š)
Hmotnosť 348g
Počet ventilátorov 1x120mm
Otáčky ventilátorov 400-  150RPM
Hlučnosť ventilátorov 0.4 sone - 23.5 - 25 dBA pri 1500RPM
Počet heatpipe 5x 6mm
Počet rebier 43 (hrúbka 0.4mm)
Max TDP 200W
 
Komentáre (4)
wingo
Chcelo by to ešte foto karty už s namontovaným Accelerom a tiež foto v skrinke. A chýba porovnanie hlučnosti. Inak ma Mono príjemne prekvapilo, som predpokladal že bude vhodné skôr pre GTX1060 ale na tú krátku 1070 vyzerá byť fakt ideálny kandidát keďže krátke nemávajú bohvieaké chladiče od výroby.
mino_85
Fajn recka, dnes už takmer nevidieť recenzie na VGA aftermarket chladiče a Mono Plus sa ozaj nezdá, kompatibilita s kartami typu 1080 nie je len tak náhodou. Inak aké presne boli problémy s reguláciou fanu cez kartu?
roob
prve accelero som mal na 7600gt - niekedy okolo 2006-7? Potom ale asus odkukal od zalmanu velky radialny chladic (http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=2285) a uz nebolo treba vymyslat pasivne, lebo bol v danej dobe vykonny a tichy. Postupne ako sla spotreba hore MSI prinieslo twinfrozr - a tento koncept sa v podstate zachoval dodnes. Navyse asus zacal robit az 3vrtulove strix (pri 2D taktoch sa vrtule netocia), cize dnes naozaj nieje dovod kupovat nahradne chladenie na grafiku - staci si len vybrat z nereferencnych ktorych je na trhu milion.
mino_85
Nie celkom súhlas. Je pravda, že pasívy sú dnes výborné, hlavne tie trojsloťáky na high-end kartách posledných dvoch generácií sú ozaj na úrovni toho najvýkonnejšieho čo ponúka aftermarket trh /ktorý je ale viac-menej mŕtvy/, ale ventilátory na nereferenčných kartách sú už iná pesnička. Jednak kvalita a jednak pomer výkon-hluk sa stále nedá porovnať s kvalitným full-size fanom. Mám to z prvej ruky otestované na GTX 1080Ti Strix, ktorú som už kupoval s tým, že tam nahodím Prolimatech MK-26, ktorý mi zvýšil po starej karte. Výkon pasívu od Asus je porovnateľný, možno aj o chlp lepší, ale tie nízkoprofilové vrtuľky sa proste akustikou na štandardný 25mm hrubý fan nechytajú, už z princípu. Čiže aj keď je chladiaci výkon zhruba rovnaký, hluk v záťaži výrazne klesol. Ale to je asi ozaj jediná a posledná výhoda ktorú aftermarket chladiče stále majú. Aspoň teda tie u ktorých sa počíta s osadením bežných ventilátorov, Arctic na Xtreme osádza tiež len 3 nízkoprofilové vrtule, takže tam ten rozdiel asi už bude minimálny. Nevýhoda pri osadení fullsize fanu je samozrejme hrúbka karty, to už ide do extrému... 4-5 slotov.
Pridať nový komentár
TOPlist