3 krát iDevice headset

, Autor: Broslowski

Mnohí z nás bezpochyby vlastnia nejaké zariadenie od známeho a uznávaného výrobcu nielen audiotechniky, Apple. Ich zariadenia sú celosvetovo uznávane, a to nielen pre skutočne prepracovaný dizajn ale aj pre špičkový výkon v každej oblasti.

Dnes si predstavíme trojicu headsetov určených práve pre iDevice zariadenia. Ak vlastníte iPod či iPhone, určite vám skrstla v hlave myšlienka upgradu slúchadiel. Nieže by dodávané Apple pecky hrali zle, niektorým ľuďom však takáto konštrukcia nemusí vyhovovať či už pohodlím pri nosení alebo pre časté vypadávanie slúchadiel z ucha pri chôdzi. Veľa ľudí sa ich však nechce vzdať najmä kvôli ControlTalk -u. Na iDevice je skvelé to, že je možné rôznymi gestami pomocou jediného tlačidla ovládať celý hudobný prehrávač iPod bez toho, aby ste museli prehrávač vyťahovať z vrecka. Ďalšou výhodou pre vlastníkov iPhonu je samozrejme mikrofón pri ústach v každej situácii.

Väčšina slúchadiel nemá na kábli ControlTalk. Aj to môže mnohých odradiť od upgradu slúchadiel ako takých. Avšak podaktorí výrobcovia prerábajú niektoré svoje modely tak, aby sa dali pohodlne používať aj na iDevice so všetkými výhodami, ktoré ControlTalk prináša.

Hlavní aktéri v dnešnej recenzii sú menovite Audio-Technica ATH-CK400i BK, NuForce NE-700M a SoundMAGIC MP21 black. Všetky tri headsety sú upravené tak, aby sa dali plnohodnotne používať so všetkými iDevice. Poďme sa teda pozrieť na jednotlivé headsety podrobnejšie. Prajem príjemné čítanie.

Technické špecifikácie jednotlivých headsetov


Audio-Technica ATH-CK400i BK:
mušle - uzatvorené
náušníky - intraaurálne, silikón
kmitočtový rozsah - 20 - 20.000 Hz slúchadlá, 100 - 10.000 Hz mikrofón
citlivosť - 100 dB/mW slúchadlá, -42 (± 3) dB mikrofón
impedancia - 16 Ohm
zaťažiteľnosť - 40 mW
hmotnosť - 3 g
kábel - 1,2 m
konektor - 3,5 Jack zahnutý pozlátený

NuForce NE-700M:
mušle - uzatvorené
náušníky - intraaurálne, silikón
kmitočtový rozsah- 20 - 20.000 Hz
citlivosť - 105 ± 3 dB slúchadlá
impedancia - 16 Ohm
zaťažiteľnosť - 10 mW
chrakteristika mikrofónu - všesmerová
hmotnosť - 15 g
kábel - 1,2 m
konektor - 3,5 Jack pozlátený, priamy

SoundMAGIC MP21 black:
mušle - uzatvorené
náušníky - intraaurálne, silikón, pena
kmitočtový rozsah - 15 - 22.000 Hz
impedancia - 12 Ohm ± 10 %
citlivosť - 97 ± 2 dB/mW 1 kHz
tlmenie okolia - cca 20 dB
kábel - 1,2 m
hmotnosť - 8 g
konektor- 3,5 Jack pozlátený zahnutý
redukcia - 3,5 iPhone Jack na 2x 3,5 Jack (slúchadlá + mikrofón)

Ako si možno všimnúť pri každom modeli, impedancia slúchadiel je veľmi nízka, kábel krátky, všetky tri modely obsahujú vstavaný mikrofón zabudovaný v ControlTalk mechanizme. Samozrejmosťou je aj tlačidlo na ovládanie prehrávača iPod. Ovládací prvok hlasitosti zabudoval jedine výrobca Audio-technica.

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist