3 Cherry klávesnice v teste...

 
V rukách mám 3 klávesnice od nemeckého výrobcu Cherry. Presnejšie sa jedná o modely klávesníc Strait, DW 8000 a KC 1068. Dve klávesnice sú určené skôr pre kancelársku prácu než pre hráčov a jedna odoláva vode či dokonca benzínu. V dnešnom teste bude mať zastúpenie bezdrôtová technológia a aj IP 68 technológia, ktorá nebýva u klávesníc zvykom. Jedinou bezdrôtovou klávesnicou bude v našom mini teste DW 8000, ktorá má navyše rovnako bezdrôtovú myšku. Zvyšné dve sú klasické káblové klávesnice.

Cherry DW 8000 - Špecifikácie, spracovanie, praktické skúsenosti

Špecifikácie

Klávesnica  
Numerická časť Áno
Klávesové skratky 5 (media keys)
Ovládanie hlasitosti Áno
Spojenie Bez drôtové
Batéria 2x AAA
Dosah 10m
Životnosť kláves >10 miliónov stlačení
Myš  
Typ Infračervené
Rozlíšenie 1000/2,000 dpi
Programovateľné tlačidlá Nie
Spojenie Bez drôtové
Batéria 1xAAA
Dosah 10m

Spracovanie

DW 8000 vyzerá vďaka použitej sivo-bielej farbe pomerne prémiovo. Farba a dizajn mi trochu pripomínajú produkty od Apple. Cherry použilo rovnakú farbu u klávesnice a myši. Materiál je na oboch komponentoch plastový, ale spracovanie je naozaj na vysokej úrovni. Medzi pozitíva klávesnice patria tichý chod a krátke stlačenia jednotlivých tlačidiel.
 
 
 
Klávesnica má dva hlavné nedostatky. Chýbajú v nej výklopné nožičky a tým pádom nemáte možnosť nastaviť si sklon. Druhým záporom je absencia akejkoľvek podpory pre zápästia. Koniec klávesnice je pomerne hranatý a pri dlhšej práci s klávesnicou som si musel precvičiť zápästia častejšie ako u iných značiek. Drobnejším nedostatkom sú chýbajúce LED, ktoré by indikovali zapnutý Num alebo Caps lock. Ako som spomenul vyššie, myška je rovnako bezdrôtová ako klávesnica. Jediným väčším mínusom myšky bola pre mňa jej ergonómia. Tvar je pomerne hranatý a v ruke mi príliš nesedela. Prechod z Roccat Kone a Lua bol nekomfortný. 
 
 
 
Ak ste zvedavý na odozvy tohto setu pri hraní hier, tak tie boli pomerne rýchle. Reakcie myšky za káblovou Roccat Kone síce zaostávali, ale nebolo to nič hrozné.
Ak si chcete občas zahrať s DW 8000 nejakú online hru, nebudete vyslovene trpieť. V Team Fortress 2 sa mi skóre s DW 8000 časom zhoršilo, ale k najhorším hráčom som rozhodne nepatril. Rozlíšenie myšky je nastaviteľné medzi 1000 alebo 2000 dpi. Tlačidlá na zapnutie a vypnutie klávesnice a myšky sa nachádzajú na zadnej strane.
 
 
Plusy Mínusy
Dizajn Ergonómia myšky
Tichý chod kláves Chýbajúca podpora zápästia
  Nemožnosť nastavenia sklonu klávesnice
  Absencia bočného tlačidla na myške
  Chýbajúce LED pre Num a Caps lock
 
Komentáre (2)
Jednoduska
Ak spravne rozumiem, tak odolnost KC 1068 vyplyva z faktu ze je cela zabalena do plastu? :D Nehejtujem smejem sa s nadhladom, ved najjednoduchsie riesenia su tie najlepsie, pripomina mi to tri kstarych rodicov nechavat dialkove od telky v sacku (najlepsie aj bez bateriek).
Lukáš Lancz
Ano, odolnost je vdaka tomu plastu v com je klavesnica zabalena :)
Pridať nový komentár
TOPlist