Novinky zo sveta PC a technológií

HBO nechtiac vypustilo kľúčový 6. diel seriálu GoT!

Najsledovanejší seriál posledného desaťročia zase prežíva ťažké chvíle. HBO v Španielsku sa podarilo poriadny „fail“. Pobočka vypustila kľúčový diel série.

16.8.2017 | Ján Kisty | 1 komentár

Obrnený a vodotesný telefón Ulefone Armor 2 v akcii

Môžete ho ponoriť do vody, prejsť po ňom autom, zmraziť ho do kocky ľadu, či ho v nej zhodiť z balkónu na siedmom poschodí, všetko vydrží a funguje ďalej. Zároveň je to nadupaný smartfón. To je, ako už jeho pancierové meno hovorí, mimoriadne odolný telefón Ulefone Armor 2, ktorý je aktuálne v akcii na Gearbest.com.

Aká je budúcnosť inteligentných hodiniek?

Apple tajne rokuje so spoločnosťou Aetna, čo je americký poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a predajca zdravotného poistenia s 23 miliónmi zákazníkmi. Podľa viacerých zdrojov Apple chce zákazníkom Aetna ponúknuť inteligentné hodinky Apple Watch za zvýhodnené ceny. Táto správa je zaujímavá aj preto, že je možné, že predznamenáva budúcnosť inteligentných hodiniek.

Spýtaj sa čo chceš: o pripravovanej web hre Next.Land

Tento rozhovor bude o hre Next.Land, o jej vývoji a jej kampani na crowdsourcing stránke indiegogo.com.

15.8.2017 | Redakcia | Žiaden komentár

Ruský smartfón YotaPhone 3 na uniknutých záberoch! Ponúka dva displeje

YotaPhone je ruský výrobca smartfónov, pričom na nástupcu aktuálneho modelu sa čakalo už dlhšie. Podľa uniknutých informácií sa zariadenie bude nazývať „Yota 3“, k dispozícii bude čítačka odtlačkov  prstov, prinesie displej s minimálnymi hornými a tiež bočnými rámikmi.

Razer predstavuje LED pásy na podsvietenie PC skrine

Používatelia, ktorí majú presklenú bočnicu a vidia do vnútra počítača majú možnosť vylepšiť vzhľad napríklad aj LED pásmi. Tie sú v poslednej dobe v móde, pričom viacero výrobcov ponúka svoje riešenie.

Huawei ako druhý najväčší výrobca smartfónov na svete? Čoskoro možno realita

Očakáva sa, že čínska spoločnosť Huawei predbehne Apple a bude už čoskoro druhý najväčší výrobca smartfónov na svete.

Takto vyzerá Lenovo Moto X4! Prinesie Qualcomm Snapdragon 630 aj vodotesnosť

Motorola, ktorá patrí pod Lenovo tento rok predstavila veľa telefónov, avšak mnohí očakávali práve nový prírastok do série Moto X. A práve teraz prichádza Moto X4 v plnej kráse. Čo všetko prináša?

Samsung Galaxy Note 8 odhalený v Geekbench s procesorom Exynos 8895 a 6GB RAM

Už dlhšie sa hovorí o tom, že Samsung predstaví Note 8 a má sa tak stať už čoskoro – 23. augusta. Zatiaľ čo nedávno unikli kompletné špecifikácie, tentoraz prichádza ďalší únik – výsledok benchmark testu v GekkBench. Čo tento test potvrdzuje už z predchádzajúcich špekulácii?

Na internet unikli pripravované zariadenia zo série ASUS ZenFone 4

Hoci taiwanský výrobca ASUS plánuje v blízkej dobe predstaviť celú novú modelovú sériu ZenFone 4, neustrážili si informácie a takmer kompletné informácie sa na verejnosť dostali v týždennom predstihu.

Herný notebook za super cenu

Kvalitný "entry level" herný notebook za dobrú cenu. To je aktuálna akcia na herný notebook MSI GL62M 7REX na Gearbest.com.

Tip na víkend: Zadarmo sleduj vesmír naživo!

Spoločnosť Slooh, ktorá poskytuje živé vysielanie vesmíru prostredníctvom teleskopu, otvára ďalšie vysielanie z pozorovania zatmení, plných mesiacov, pohybu asteroidov a komét.

Nový rekord: 330TB sa vám vojde do dlaní

IBM dosiahla nový svetový rekord v oblasti ukladania dát na magnetické pásky, piaty od roku 2006. Nový rekord 201 Gb/in^2 (gigabitov na štvorcový palec) sa dosiahol na prototype magnetickej naprašovanej pásky vyvinutej spoločnosťou Sony Storage Media Solutions. Vedci predstavili tento rekord na 28. konferencii o magnetickom zaznamenávaní (TMRC 2017).

Tajný trik, ktorý zvýši hlasitosť Vášho iPhonu!

Majitelia Apple iPhone sú šokovaní z jednoduchého triku, ktorý umožňuje prehrávať hudbu hlasnejšie. Iróniou je, že touto "funkciou" disponuje iPhone už roky, no nikto si to ani nevšimol.

10.8.2017 | Ján Kurej | 5 komentárov

Nový trojrozmerný pohľad na galaxie

Po mnoho rokov sa astronómovia snažia získať kvalitný 3-D obraz galaxií. Ide o pomalý proces, keďže každá galaxia sa musí pozorovať samostatne. Novinkou pochádzajúcou z Austrálie je v tejto oblasti zaradenie Sydney-AAO Multi-object Integral-field (SAMI) na 3.9m teleskope Anglo-Australian Telescope (AAT). Ten astronómom umožňuje pozorovať viacero galaxií naraz.

TOPlist