Windows 10 je už na pol miliarde zariadení

, Autor: kupcik
 
Najnovší operačný systém z dielne spoločnosti Microsoft, Windows 10, sa nachádza už na pol miliarde zariadení na celom svete.

Nástup operačného systému Windows 10 prekonal nasadenie všetkých predošlých verzií operačných systémov Microsoftu a dnes, takmer dva roky od uvedenia na trh, sa nachádza na pol miliarde zariadení po celom svete. Podľa vyjadrení výkonného riaditeľa Microsoftu, Satya Nadellu, je posledný operačný systém za uplynulých 8 mesiacov nasadený na 100 miliónov nových zariadení. V septembri 2016 totiž štatistiky hovorili o prítomnosti Windows-u 10 na 400 miliónoch zariadení.
 
 
Ani zďaleka sa však spoločnosti nepodarí naplniť stanovený cieľ, podľa ktorého sa mal Windows 10 do roku 2018 nachádzať na miliarde zariadení. Dôvodom je aj nižší záujem o tradičné počítače zo strany spotrebiteľov. Množstvo z nich si vie každodenné veci vybaviť pomocou svojich smartfónov alebo tabletov, ktoré pracujú na operačných systémoch iOS alebo Android. Tým prichádza Microsoft o dôležité čísla.
 
Americký gigant však nevzdáva boj o zákazníkov a neustále sa snaží prinášať nové vylepšenia. V systéme Windows 10 sa preto nachádza aj digitálna asistentka Cortana, ktorá by mala konkurovať Siri od Apple alebo asistentke od spoločnosti Google.
 
 
Kľúčové slová
Microsoft, Windows 10
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist