Vedci zistili, že hranie Pokémon GO zlepšuje aktívny životný štýl

, Autor: Martin Klokner
Znie to bizardne? Možno áno, ale vedci sa občas zaoberajú aj netradičnými vecami a ich najnovšie zistenie z výskumu hrania Pokémon GO nás prekvapilo!

 
Vedci na Kent State University totiž zistili, že hranie mobilnej aplikácie Pokémon GO sa prejavuje na životnom štýle študentov, keďže hra je vraj zdraviu prospešná. Do štúdie sa zapojilo 350 študentov, medzi ktorými skúmali, koľko času trávia chôdzou, alebo sedením a tiež aký životný štýl vedú. Podľa výsledkov sa miera chodenia v prvom týždni po nainštalovaní hry zvýšila o 102% a miera sedenia sa naopak znížila o štvrtinu.
 
Tak ako pri azda každej činnosti, aj tu počiatočné nadšenie opadlo, keďže o niekoľko týždňov neskôr frekvencia hrania hry spadla o viac ako polovicu (58%). Napriek tomu však ide o veľmi dobré výsledky, keďže čas strávený sedením bol o 18% nižší a aktivita chôdze o 68% vyššia. Americkí vedci teda skonštatovali, že hranie Pokémon GO zlepšuje aktívny životný štýl, ktorý prispieva k vyššej fyzickej aktivite.
 
Zdroj: kent.edu

Kľúčové slová
Pokemon Go
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Tu už nikto nehľadá pokemona.

úprimne nech si na tu hru hovorí kdo chce čo chce ale ak je to jediny spôsob ako deti které by presedeli celý čas pri počítači vyhnať von sa hrať tak by mala mať určitú podporu... a malo by byť viac hier ktore využívajú rozšírenú realitu môj osobný názor...

Poslať nový komentár

TOPlist