UFO program Pentagonu odhalený novinármi z New York Times

New York Times včera zverejnil článok, ktorý je tým najlepším čo sa v téme UFO tento rok zrodilo.

Na dobrý UFO príbeh potrebujete zopár ingrediencií. Musí obsahovať overiteľnú časť. Nie celý príbeh, ale časť príbehu by mala byť potvrdená, aby bolo jasné, že celý príbeh nie je úplne vymyslený. Mal by obsahovať priame svedectvá autorít a dôveryhodných aktérov príbehu. A nakoniec, mal by obsahovať časť, ktorá ani nemusí byť overiteľná, ale musí vás dvihnúť zo stoličky keď si ju prečítate. Všetky tieto ingrediencie včerajší článok v New York Times má. Ak by sa udeľoval Oscar za UFO príbeh roka, tak máme suverénneho víťaza.

NYT zverejnil článok autorov Helene Cooper, Ralpha Blumenthala a Leslie Keana s názvom Glowing Auras and ‘Black Money’: The Pentagon’s Mysterious U.F.O. Program (Svetielkujúce Aury a 'Čierne Peniaze': Mysteriózny U.F.O. program Pentagónu). Článok odhaľuje tajný program Pentagonu na identifikáciu Pokročilých vzdušných ohrození, ktorý Pentagon financoval v rokoch 2007 až 2012. Celkovo program stál 22 miliónov dolárov a väčšinu z peňazí dostala ako kontraktor súkromná spoločnosť Bigelow Aerospace.

O Bigelow Aerospace a ich nafukovacích kozmických staniciach sme na pc.sk písali už viac krát. Spoločnosť má na ISS nafukovací modul, ktorý tam úspešne funguje dlhšiu dobu než bolo naplánované. Jej zakladateľ Robert Bigelow je hotelový magnát, ktorého spoločnosť patrí k najnádejnejším startupom kozmického priemyslu. Bigelow Aerospace získané prostriedky použil na najatie subkontraktorov pre výskum rizík a ohrození pozorovaných objektov.

Program bol výsledkom iniciatívy senátora Harryho Reida. Ten v rokoch 2007 až 2015 viedol senátnu väčšinu v Senáte Spojených štátov. V článku k vytvoreniu programu hovorí "Myslím, že je to jedna z dobrých vecí, ktoré som počas mojej služby v senáte spravil. Spravil som niečo čo nikto predtým nespravil." Pentagon existenciu programu pre NYT oficiálne potvrdil s tým, že zdôraznil, že financovanie programu skončilo v roku 2012. Hovorca Pentagonu v maile redakcii NYT napísal, že "bolo zistené, že existujú iné priority, ktoré si viac zaslúžia financovanie, a je v najlepšom záujme Ministerstva obrany spraviť zmeny". Čo je zaujímavé je, že NYT zistil, že program, aj keď už nefinancovaný, ďalej prebieha. Až do októbra tohto roka program viedol stále rovnaký predstaviteľ vojenskej rozviedky Luis Elizondo. V súčasnosti program vedie jeho nemenovaný nástupca.


Video stretnutia F/A-18 Super Hornet námorníctva s neznámym objektom.

Článok postupne odkrýva celý príbeh, od stretnutia senátora Reida a Bigelowa na jeho ranči v Utahu v roku 2007, cez celú históriu programu. A tu začína UFO časť, ktorá tých čo majú radi dobré príbehy chytí za srdce. Bigelow Aerospace v počiatkoch programu upravil niektoré svoje budovy v Las Vegas pre skladovanie, počkajte si na to :), kovových a iných materiálov z neidentifikovaných lietajúcich úkazov. Program teda nielen zhromažďoval obrazové a zvukové záznamy z UFO eventov, nielen spovedal pilotov, ktorí prišli s týmito javmi do kontaktu, ale potreboval aj priestory na skladovanie materiálov z nich. Vraj to tak bolo, skeptik vie, že tu už sme v neoveriteľnej časti príbehu.

Harold E. Puthoff, ktorý pre CIA pracoval na výskume mimozmyslového vnímania a bol subkontraktorom projektu, k tomu pre článok povedal “Sme v pozícii, ako by ste Leonardovi da Vinci dali diaľkový ovládač na garážové dvere. Najskôr by skúsil určiť čo je tá plastová vec. Nevedel by nič o elektromagnetických signáloch, alebo jeho funkcii”.

V roku 2009 v zhrnutí pre Pentagon riaditeľ programu uviedol, že “čo sa pokladalo za science fiction je teraz vedecký fakt,” a že Spojené štáty sa nedokážu obrániť proti niektorým z objavených technológií. Podľa Elizonda zistili, že javy, ktoré skúmali, nepochádzajú zo žiadnej z iných svetových krajín. Výsledkom programu majú byť dokumenty s popisom lietajúceho stroja, ktorý sa pohyboval vysokými rýchlosťami bez akýchkoľvek znakov pohonu. Senátor Reid sa k pôvodu skúmaných javov vyjadril "Ak niekto tvrdí, že má odpoveď, tak zo seba robí blázna. Nevieme to. No niekde musíme začať”.

Zdroj: www.nytimes.com

Komentáre (1)
mino6
To video nie je z počítačovej hry? Lebo je to úplne trápne, nič tam nevidieť.
Pridať nový komentár
TOPlist