Smartfón Xperia XA1 sa v Európe začne predávať začiatkom apríla

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Smartfóny Sony Xperia XA1 sa podľa posledných správ začnú v Európe predávať skôr ako sa pôvodne očakávalo. Aj cena zariadenia by mala byť o niečo nižšia.

Spoločnosť Sony predstavila svetu nový smartfón Xperia XA1 minulý mesiac na Mobile World Congress 2017 v Barcelone. Japonská spoločnosť vtedy tvrdila, že nové zariadenia sa na pulty predajní dostanú 26. apríla 2017 a budú sa predávať za cenu $299,99, čo je približne 283€. Podľa posledných správ sa však zdá, že modely Xperia XA1 prídu do Európy oveľa skôr.
 
 
Predajca Clove vo Veľkej Británii potvrdil, že s predajom smartfónov Xperia XA1 začne už 10. apríla 2017, čo je o 2 týždne skôr oproti pôvodnému dátumu. Používatelia v Británii si už môžu nový smartfón Sony predobjednať za cenu £229 (približne 263€).
 
Pripomeňme, že smartfón Xperia XA1 je vybavený osemjadrovým procesorom MediaTek, 3GB RAM a 32GB interným úložiskom. Operačným systémom je Android 7.0 Nougat a používateľov zaujme najmä 23 Mpx hlavný fotoaparát. 5-palcový displej ponúka HD rozlíšenie.
 
Zdroj: phonearena
 
Kľúčové slová
smartfóny, SONY, SONY Xperia, Xperia XA1
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist