Smartfón Xperia XA1 sa v Európe začne predávať začiatkom apríla

, Autor: kupcik
 
Smartfóny Sony Xperia XA1 sa podľa posledných správ začnú v Európe predávať skôr ako sa pôvodne očakávalo. Aj cena zariadenia by mala byť o niečo nižšia.

Spoločnosť Sony predstavila svetu nový smartfón Xperia XA1 minulý mesiac na Mobile World Congress 2017 v Barcelone. Japonská spoločnosť vtedy tvrdila, že nové zariadenia sa na pulty predajní dostanú 26. apríla 2017 a budú sa predávať za cenu $299,99, čo je približne 283€. Podľa posledných správ sa však zdá, že modely Xperia XA1 prídu do Európy oveľa skôr.
 
 
Predajca Clove vo Veľkej Británii potvrdil, že s predajom smartfónov Xperia XA1 začne už 10. apríla 2017, čo je o 2 týždne skôr oproti pôvodnému dátumu. Používatelia v Británii si už môžu nový smartfón Sony predobjednať za cenu £229 (približne 263€).
 
Pripomeňme, že smartfón Xperia XA1 je vybavený osemjadrovým procesorom MediaTek, 3GB RAM a 32GB interným úložiskom. Operačným systémom je Android 7.0 Nougat a používateľov zaujme najmä 23 Mpx hlavný fotoaparát. 5-palcový displej ponúka HD rozlíšenie.
 
Zdroj: phonearena
 
Kľúčové slová
smartfóny, SONY, SONY Xperia, Xperia XA1
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist