Prvý elektromobil značky Volvo by mal stáť menej ako $40 000

, Autor: kupcik
 
Šéf automobilky Volvo v USA, Lex Kerssemakers, pre média potvrdil, že prvý elektromobil značky Volvo bude stáť $35 000 - $40 000.

Keď na jeseň roku 2015 oznámila automobilka Volvo záujem vstúpiť na trh s vlastným elektromobilom, mnoho ľudí zaujímali najmä dve hlavné otázky. Koľko bude elektromobil stáť a aký bude mať dojazd. Pozitívnu správu teraz prináša Lex Kerssemakers, šéf automobilky Volvo v USA. Ten médiám potvrdil, že prvý elektromobil švédskej automobilky bude stáť približne 35 000 až 40 000 amerických dolárov a očakáva sa dojazd na úrovni 400 kilometrov.
 
 
Tak by sa zaradilo nové vozidlo, ktoré by malo byť záujemcom k dispozícii v roku 2019, medzi tie lacnejšie vozidlá automobilky. Navyše by mohlo priamo konkurovať ďalším elektromobilom, napríklad Tesle Model 3 alebo Chevroletu Bolt. Automobilka Volvo však zatiaľ nie je pripravená na diskusiu ohľadom detailov chystaného elektromobilu.
 
Kerssemakers ale potvrdil, že najdôležitejšou vecou pri elektromobiloch je samotný dojazd vozidla, preto sa budú v automobilke Volvo sústrediť najmä na tento aspekt.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
elektromobily, Volvo
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist