Odolné externé disky LaCie Rugged Thunderbolt USB-C prichádzajú na náš trh

, Autor: Martin Klokner

LaCie, značka ktorá patrí do portfólia spoločnosti Seagate, predstavila sériu odolných externých diskov zameraných na cestovateľov, fotografov a video profesionálov. Modely LaCie Rugged Thunderbolt USB-C zvládnu pády z výšky 1,5 metra alebo tlak predmetov vážiacich 1 tonu.

Okrem toho ponúkajú odolnosť proti prachu, dažďu a striekajúcej vode vďaka certifikácii IP54. Dizajn zariadení navrhol známy škótsky dizajnér Neil Poulton, pričom ich kovové telo obdivujú najmä majitelia počítačov Apple. Na slovenskom trhu sú v predaji disky s kapacitou 2TB (za 269 eur), 4TB (za 379 eur) a 5TB (jeho cena je stanovená na 409 eur s DPH). V priebehu tretieho štvrťroka sa na trh dostanú tiež SSD verzie s kapacitou 500GB a 1TB.

Novinky z legendárnej rady externých pevných diskov sú zárukou odolnosti. Sú preto vhodné pre všetkých, ktorí potrebujú ukladať dáta v prašných terénoch alebo na cestách. Ochranu hliníkového tela disku obstaráva oranžový gumový protektor charakteristický pre sériu Rugged. Ide o prvý disk tejto série, ktorá ponúka rozhranie USB typu C, resp. Thunderbolt 3, ktoré zaisťuje prenos dát s rýchlosťou 130 MB/s. Disky majú integrovaný kábel Thunderbolt, takže sú kompatibilné aj s počítačmi s rozhraním Thunderbolt 1 a 2 a súčasne vďaka pribalenej redukciu tiež so staršími, ale stále rozšírenými počítačmi s rozhraniami USB 3.0 a 2.0. Tým je zaistená široká kompatibilita naprieč zariadeniami.

Zdroj: TS

 

Kľúčové slová
Lacie, Seagate
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist