Microsoft zverejnil detaily ohľadom Game Mode vo Windows 10 (video)

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Nedávno sa objavili informácie o tom, že spoločnosť Microsoft sa chystá do operačného systému Windows 10 uviesť Game Mode. Funkcia bola teraz detailne priblížená vo videu na YouTube.

Funkcia Game Mode má používateľom operačného systému Windows 10 ponúknuť nový rozmer z hrania rôznych hier na počítačoch. Jej úlohou bude zabezpečiť, aby bola väčšina systémových prostriedkov použitá k vytvoreniu čo najlepšieho prostredia pre samotnú hru, a používateľ tak dostal maximálny možný herný zážitok. Po jej aktivovaní bude Game Mode automaticky obmedzovať súperenie o prístup k procesoru medzi aktuálne hranou hrou a ďalšími aktivitami, ktoré bežia na pozadí.
 
Funkciu Game Mode bude potrebné najskôr povoliť v nastaveniach počítača, a následne k nej budú môcť používatelia pristupovať pomocou klávesovej skratky Windows klávesa + G. Ak bude funkcia Game Mode aktivovaná pre konkrétnu hru, pri jej najbližšom spustení už nebude treba nič vykonávať, operačný systém si voľbu zapamätá. 
 
Funkcia bude už čoskoro dostupná v najbližšej aktualizácii Windows 10 Creators Update (Build 15019) pre všetkých používateľov v programe Windows Insider.

Zdroj: vr-zone
 
Kľúčové slová
Game Mode, Windows 10
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Microsoft zverejnil detaily ohľadom Game Mode vo Windows ...

tak tomu hovorim OZAJ PODROBNE vysvetlenie: zapnete to a CPU/GPU sa bude v ramci OS venovat hre s vyssou prioritou

Pre hráčov užitočná funkcia, zvýši sa rýchlosť a stabilita hier , tým pádom sedmičky vhodné do kanclu :-)

Problém je že W10 nie sú vhodné ani do toho kanclu...... :-) Možno na hry sú lepšie ako 7 (neviem posúdiť nehrám) ale na prácu - katastrofa. O dizajne ani nehovorím.

toto je na smiech..., BTW : kto normalny takemuto PR uveri ?! odporucam Pc.sk tymu nech spravy nasledujuci test - nech vo win 7 da temu windows 95 (win 10 :-D) vypne aero a vsetky nepotrebne procesy , nech to iste spravy na 10ne win a potom nech porovna cca 5-7 hier vykon fps (rovnaka zostava pravdaze) :-D schvalne -kolko fps bude mat vymakany win 10 alias sukromie sa odstahovalo do humpolca a dx 12 je okrasa ;-) , ja vam poviem ovecky co spravy tych par fps navysse vo win 10 -vypne odosielanie do redmontu, vypne blaznivu Córtánú , vypne ponuky ,akcie, (reklamy) co bezia v pozadi a na ploche a milion inych (ne) potrebnych procesov o ktorych nema bezny clovek ani paru (cize hrac) /decko. Kazdy zbehly clovek si to uz davno osteril ako ma.... END

Tak schválne daj návod ako sa toho všetkého zbaviť a zachovať aktualizácie, určite ti bude vďačných veľa ľudí vrátane mňa.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist