iPhone už nie je najpredávanejší smartfón v Číne, zosadil ho Oppo R9

, Autor: kupcik
 
Rôzne modely iPhone-ov od spoločnosti Apple dominovali posledných 5 rokov rebríčku najpredávanejších smartfónov v Číne. Minulý rok však našli premožiteľa v podobe zariadenia Oppo R9.

Spoločnosť Apple nebude nadšená z najnovších štatistík, ktoré prináša Counterpoint Research. Podľa ich zistení bol v Číne v roku 2016 najpredávanejším smartfónom Oppo R9, ktorý tak ukončil päťročnú dominanciu iPhone-ov. V najľudnatejšej krajine sa v priebehu dvanástich mesiacov minulého roku podarilo predať až 17 miliónov kusov smartfónov Oppo R9, čím si zabezpečili 4% podiel na trhu.
 
 
Najpredávanejších smartfónov Apple, iPhone-ov 6s, sa za rovnaké obdobie predalo o 5 miliónov menej, celkovo 12 miliónov (2% podiel na trhu). Situáciu Apple zhoršuje aj fakt, že v Číne zaznamenali v roku 2016 rekordný počet predaných kusov smartfónov. Celkovo si cestu k zákazníkom našlo až 465 miliónov zariadení, čo je 6% nárast oproti roku 2015.
 
Celkový podiel spoločnosti Apple na trhu so smartfónmi v Číne zaznamenal značný pokles, z 14,3% v roku 2015 na súčasných 10,4% (počet predaných smartfónov klesol o 21%). V podobnej situácii sa ocitla aj miestna firma Xiaomi, ktorá zaznamenala pokles v dodávkach o 22%. Naopak dobrý pocit majú v Oppo, keďže dopyt po ich smartfónoch vzrástol oproti roku 2015 o 109%.
 
Zdroj: vr-zone
 
Kľúčové slová
Apple, Apple iPhone 6s, Čína, iPhone, Oppo, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist