iPhone už nie je najpredávanejší smartfón v Číne, zosadil ho Oppo R9

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Rôzne modely iPhone-ov od spoločnosti Apple dominovali posledných 5 rokov rebríčku najpredávanejších smartfónov v Číne. Minulý rok však našli premožiteľa v podobe zariadenia Oppo R9.

Spoločnosť Apple nebude nadšená z najnovších štatistík, ktoré prináša Counterpoint Research. Podľa ich zistení bol v Číne v roku 2016 najpredávanejším smartfónom Oppo R9, ktorý tak ukončil päťročnú dominanciu iPhone-ov. V najľudnatejšej krajine sa v priebehu dvanástich mesiacov minulého roku podarilo predať až 17 miliónov kusov smartfónov Oppo R9, čím si zabezpečili 4% podiel na trhu.
 
 
Najpredávanejších smartfónov Apple, iPhone-ov 6s, sa za rovnaké obdobie predalo o 5 miliónov menej, celkovo 12 miliónov (2% podiel na trhu). Situáciu Apple zhoršuje aj fakt, že v Číne zaznamenali v roku 2016 rekordný počet predaných kusov smartfónov. Celkovo si cestu k zákazníkom našlo až 465 miliónov zariadení, čo je 6% nárast oproti roku 2015.
 
Celkový podiel spoločnosti Apple na trhu so smartfónmi v Číne zaznamenal značný pokles, z 14,3% v roku 2015 na súčasných 10,4% (počet predaných smartfónov klesol o 21%). V podobnej situácii sa ocitla aj miestna firma Xiaomi, ktorá zaznamenala pokles v dodávkach o 22%. Naopak dobrý pocit majú v Oppo, keďže dopyt po ich smartfónoch vzrástol oproti roku 2015 o 109%.
 
Zdroj: vr-zone
 
Kľúčové slová
Apple, Apple iPhone 6s, Čína, iPhone, Oppo, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist