Intel Core i7 8700K a 8700 Coffee Lake procesory - špecifikácie odhalené

Koncom júna sme sa dozvedeli prvé detaily o procesoroch Intel založených na architektúre Coffee Lake. Na rozdiel od predchádzajúcich procesorov Intel, tieto budú spracovávať 6 jadier/12 vlákien. Inžinierska vzorka, ktorá sa dostala do SiSoft SANDRA, bola nataktovaná na 3,1 GHz, turbo takt 4,2 GHz, 256 kb L2 cache a 9 MB L3 cache.

Avšak nová správa prináša dodatočné svetlo na najmenej štyri nadchádzajúce desktopové procesory Coffee Lake. Prvým je údajný Core i7 8700K. Procesor má šesť jadier, základný takt 3,7GHz, 12MB L3 cache a 95W TDP. Tým, že je to model "K", znamená, že násobiť bude odomknutý, takže je vhodný pre overclockerov. K dispozícii bude aj Core i7 8700, ktorý bude mať základný takt 3,2 GHz. Oba procesory budú podporovať funkciu HyperThreading, čo znamená, že dokážu spracovávať 12 vlákien.

Vyzerá to tak, že sa objavia ďalšie dva šesť jadrové procesory z rodiny Core i5, konkrétne 8600K a 8400. Core i5 8600K má údajne 3,6 GHz a 9 MB vyrovnávacej pamäte L3. Core i5 8400 má základný takt znížený na úroveň 2,8 GHz. TDP hodnoty pre tieto procesory by mali byť 95W a 65W, zatiaľ čo ani jeden čip nemá povolený HyperThreading.

Nesmieme zabudnúť na mobilné čipy Coffee Lake. Intel údajne vyvíja šesť jadrové mobilné procesory, ktoré budú pracovať na frekvencií 2GHz s TDP 45W. Okrem toho aj ďalšie 2GHz štvor jadrové procesory so 6MB L3 cache.

Nesmieme zabúdať ani na to, že Intel bude tlačiť svoju architektúru Cannon Lake ešte do štvrtého štvrťroka 2017. Procesory Cannon Lake sú postavené na novom 10nm výrobnom procese s tým, že prvé čipy budú patriť do rodiny produktov 15W (U-Series) a 5W (Y-Series).

 

Zdroj: hothardware

Komentáre (1)
Pjetro de
neexituje ziadna architektura Coffee Lake (ani 10 nm Cannon Lake), to je komercny oblb ktory postihol aj wiki ... architektura je ROVNAKA od roku pana 2009 ako mali prve Nehalemy ... odvtedy su to len same vylepsenia, optimalizacie a refreše ... kodovych zazracnych slovicok si mozu vymysliet kolko chcu ... (Nehalem - Westmare) - (SandyB - IvyB) - (Broadwell - Haswell - Haswel refresh) - (SkyLake - KabyLake - CoffeeLake - ConnonLake) - (IceLake ........) vsetko architektura ta ista, su to len same vylepsenia, optimalizacie a refreše ... niekedy vacsie niekedy mensie podla toho ci tick ci tock, t.j. niekedy iba die shrink ... ale tick-tock uz neni, neni ani architekture-process-optimalization ... ani diva srnka v case ruje netusi co uz vlastne u intelu je Ani AMD Phenomy II X4 a Phenomy II X6 nenazyvali ze su to CPU roznej architektury ked stupol pocet jadier zo 4 na 6 ... Ani Bulldozer-Pilledriver-Steamroller-Exavator-Exavator refresh (2011-2016) nikto nenazyva rozna architektura ... pretoze architektura je furt ta ista, architektura stavebynch strojov a odvtedy su to len same vylepsenia, optimalizacie a refreše ... Steamroller-Exavator su jedine v CPU casti APU, Steamroller v Kaveri a Godavari, Exavator v Carrizo a Carrizo refresh a Excavator refresh v najnovsich Bristol Rigde APU pre sc. AM4 kde su Ryzeny R3/5/7 ... ano citame spravne, prisli aj desktopove APU s CPU castou architektury stavebneho stroja a bude to este pre sc. AM4 ... posledny zachvev piateho refresu architektury stavebnych strojov: http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-A12-Series%20A12-9800.html .... akurat tam museli dat DDR4 radic
Pridať nový komentár
TOPlist