EÚ schválila zrušenie roamingových poplatkov

, Autor: Ján Kisty

Európska únia schválila zrušenie roamingových poplatkov v rámci celej Európskej únie (28-1 štátov). Má to ale veľké ALE.

Roamingové poplatky končia. Operátor vám tak nemôže účtovať nič naviac. Netešte sa ale na lacné poľské či rakúske paušály. EÚ uvádza nasledovné: „Roamingové poplatky sa už nebudú uplatňovať, pokiaľ používate váš mobilný telefón v zahraničí dočasne. Poskytovatelia týchto služieb môžu stále účtovať poplatok za trvalé používanie vašej karty SIM v inej krajine.“ To znamená, že roamingové poplatky sa nebudú uplatňovať iba v prípade, ak idete v rámci EÚ na dovolenku či pracovnú cestu.

Parlament zároveň schválil prepojovacie poplatky medzi operátormi navzájom, tie nás zaujímať nemusia. Naznačím, že cena dát má klesať. Európska únia predpokladá, že nové podmienky odstránia bariéry vstupu malých operátorov na zahraničné trhy, čo by mohlo vytvoriť ďalší tlak na prirodzené znižovanie cien.

Aké budú finálne podmienky stále nevieme. Dá sa predpokladať, že bude existovať určitý pomer spotrebovaných dát doma a v zahraničí.  Niečo podobné sa môže uplatniť aj pre hovory.
Nový zákon nadobúda platnosť 15.6.2017.

Zdroj: europa.eu

 

Kľúčové slová
zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist