Akčné kamery po ktorých nebudete mať hlboko do vrecka

, Autor: Lukáš Lancz

Go Pro je asi najznámejšia akčná kamera, avšak najslabší model stojí minimálne 200 eur. Radi by ste skúsili natáčanie videa v prírode, pri zjazde na bicykli alebo v aute a zároveň nechce dať za kameru Go Pro ceny? Pozrime sa na niektoré zaujímavé kamery z Číny, ktoré nestoja "majland" a poslúžia minimálne na dobré odskúšanie toho, či vôbec nejakú drahšiu kameru potrebujete.

Zoznam začneme novinkou - Hawkeye Firefly 8SE. Táto novinka okrem natáčania videa v 4K (30fps) sľubuje kvalitný obraz vďaka použitiu senzoru Sony IMX117 (16MP) s uhlom videnia 170 stupňov. Na ovládanie kamery poslúži 2" dotykový displej. S priloženým vodotesným obalom, môžete kameru ponoriť do hĺbky 20 metrov. Maximálna kapacita SD karty je 128GB.

Hawkeye Firefly 8SE stojí aktuálnej akcii 123 eur, prvých 50 kupujúcich získa navyše zadarmo bluetooth ovládačku.

Kamera ThiEYE T5e zaujme ako cenovkou, dostupnosťou tak aj parametrami. Kameru si môžete kúpiť z Českého veľkoskladu (bez dodatočného cla) za sumu 102 eur. Rovnako ako Hawkeye Firefly 8SE aj u tejto kamery nájdete senzor Sony IMX117, ktorý dokáže nahrávať video v 4K pri 30fps a v 170 stupňovom uhle. Kamera má navyše elektronickú stabilizáciu obrazu. Batéria v tejto kamere je o niečo menšia (o 100mAh) ako u Firefly 8SE a zároveň môžete v tejto kamere použiť iba SD kartu o veľkosti 64GB. Na druhej strane sa však s kamerou môžete s priloženým obalom ponoriť až do hĺbky 60 metrov.

Ak je však 100e veľa za kameru, existujú aj také za ktoré dáte maximálne 50 eur. Jednou z nich je kamera Eken H9S. Aj na moje prekvapenie dokáže kamera natáčať 4K video, tentokrát však iba pri 25fps. Čip tu je 14MP od výrobcu OmniVision pod označením OV4689. S priloženým obalom, môžete kameru ponoriť do hĺbky 30 metrov. Eken H9S stojí rovno 50 eur.

Nakoniec som si nechal najlacnejšiu akčnú kameru, ktorú vám chcem dnes ukázať. Stojí iba 27 eur, ponúka natáčanie videa vo Full HD, fotky pri rozlíšení 4K a výdrž batérie 1 hodinu. Kamera pod jednoduchým označením 4K action camera ponúka rovnako vodeodolnosť do hĺbky 30 metrov. Od kamery by som neočakával nijakú extra kvalitu videa, ale na skúšku či vôbec sa vám oplatí investovať do lepšej a drahšej kamery je za sumu 27 eur ako stvorená.

Ak si chcete pozrieť aké iné kamery má v ponuke Gearbest, kliknite na nasledovný odkaz.

Inzercia

Kľúčové slová
gearbest
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Až nato, že sú to šroty a veľmi rýchlo pochopíte, že ste vyhodili prachy do luftu, pretože kamera vám bude mrznúť. Mal som Eken h9 plus, stačí googlit recenzie!

Poslať nový komentár

TOPlist