Enermax Revolution 87+ - technologicky vyspelých 850W

Perfektná recenzia ;) Som rád že sa testovania zdrojov ujal práve Broslo :) a že sa robia aj izolované testy
na jednotlivých vetvách, nielen spotreba celej zostavy.

A všimol som si tam jednu chybu - v sekcii Testovacia zostava - máte tam pri procesore čosi ako "AMD PII X4 20",
asi sa myslel "620" :)

Vďaka :) doma to pozriem, poprípade opravím a pridám shot z cpu-z.

Pasivne modely neplanujete testovat?

Áno plánuje sa, no skôr semipasiv, len tomu treba prispôsobiť metodiku, čo som pre pasív popravde zatiaľ neriešil. No v pláne to určite je :)

Dobrá recenzia. Len ako je to s tými vetvami? V úvode je písané: "70A na 12V vetve by malo stačiť aj pri potrebe napájať zostavu využívajúcu SLI či Crossfire" Ale podľa špecifikácie má tento zdroj 4 x 12V vetvy, každá 30A . Preto je trochu zavádzajúce písať o jednej 70A vetve.
Ďalej k účinnosti v IDLE režime. Výrobcovia sa chvália účinnosťou v rozmedzí 20-100%. Tam je všetko v poriadku. Len som zvedavý, aká by bola pri nepretaktovanej zostave na intel platforme. V idle je spotreba možno 50-70 W (samozrejme s novými grafikami s nízkou spotrebou v idle / 2D režime), pri 850W zdroji to nieje ani len 10%.
A nakoniec už len detail - nepoužívať slovíčko "jak"

Diki za komentár.

1. Prúdové zaťaženie 30A na kábel je dané len a len káblom, ničím iným, keby sa naťahá kabeláž s väčším priemerom, môžeme sa baviť o jednej 12V vetve so zaťažením 70A. AJ preto ma napr. klasika molex max prúdové zaťaženie na 12V 10A. 6 či 6+2 piny pre PCIEx karty majú práve z tohto dôvodu viac káblov, aby mohli byť viac prúdovo zaťažené.

2. jak? :D myslím si že každý má svojský štýl a uvedomujem si že ho používam.

zaťaženie v režime IDLE však na našej zostave nieje 50/70W viď nameraná hodnota.

1. Nemôžem súhlasiť. Ak má zdroj prúdové ochrany na každej vetve, tak bez ohľadu na kabeláž, 70A na jednu vetvu nedodá. V manuály je uvedené: Over Current Protection 12V: 35 – 45A (ERV750AWT-G / ERV850EWT-G / ERV1000EWT-G)

Údaj sa udáva ako celkové zaťaženie celej vetvy a údaje sú stiahnuté s oficialnej špecifíkacie od ENERMAXU. Dotaz teda smeruješ na nesprávnu osobu. To o tých kábloch však samozrejme platí a to istenie na každý konektor je tam skrz to, čo som uviedol vyššie :) Ale samozrejme nič v zlom, rozumiem tomu čo myslíš a beriem to.

Re: Enermax Revolution 87+ - technologicky vyspelých 850W

zdravim páni vje mi niekto poradit aký vetrák je tu použitý? 13,9cm veľkost, ale ide mi o otáčky tie neviem, napájanie je tam použitý 3-pin dakujem za radu

Poslať nový komentár

TOPlist