HP EliteBook 8470p - minuloročný dizajn, aktuálny hardvér

Chcelo by to 2 grafiky resp. Optimus no.. bez toho už ani notebook nechcem :)

dve grafiky ma, otazne je preco tam nefunguje teda to "real-time" prepinanie medzi nimi, kedze aj AMD/ATI grafiky podporuju nieco na styl optimusu.
optimus inak sam mam a nie je to az take super.

a co sa tyka zaruky, k tomu "oprava na mieste zdarma" ste neviem ako prisli, ja tam vidim customer delivers to repair center a este customer pickup at repair center, co je horsia zaruka ako napr. ASUS, kde kurier zadarmo prinesie, odnesie a v lepsom pripade za tyzden mate doma opraveny stroj.

ja mam thinkpad a s onsite nbd, kde technik pride az domov, akurat nie next business day, ale o tyzden alebo aj dva. takze casovo tiez horsie ako napr ASUS.
samozrejme, keby nie sme na slovensku, tak je to asi lepsie, ale tu je vsetko specificke ...

K tej záruke - HP ponúka tiež NBD záruku. Je len na Tebe, čo si zaplatíš. Na druhú stranu to ale v 50 % prípadov nestíhajú splniť, čo sa mi v praxi x-krát potvrdilo...

Máme pár kusov starších o generáciu a pár starších o dve, bohužiaľ sa mi nedá konštatovať iné, ako obzrieť sa po konkurencii.

NB ostatných značiek máme tiež poriešené tak, že len nadiktujem, kde má technik ďalší pracovný deň naklusať a je to. Je to len o peniazoch ;-)

Re: Zaruka

Notebook ma standardnu zaruku 3-3-0, cize

3 roky náhradné diely zdarma
3 roky práca zdarma
0 rokov oprava na mieste zdarma

udaje v recenzii su teda spravne, treba len pozorne citat ;-)

Marto

Re: Zaruka

Je na vete "K tej záruke - HP ponúka tiež NBD záruku. Je len na Tebe, čo si zaplatíš." niečo nezrozumiteľné? Ja som nereagoval na recenziu, ale na komentár a to ako sa človiečik pohoršoval nad tým, ako rieši záruku HP a ako skvelo to má Asus. Tým, že som odpovedal priamo na koment, to je hádam jasné ;-).

Ak to ale potrebuješ vysvetliť tak o pol noci u mňa a: 1. štangla suchej salámy, 2. pol litra dobrej pálenky, 3. nezvoniť, klopať, pretože keď zvoníš tak sa ľakám :-))) ;-) (to na odľahčenie, nie že sa hneď uraziš :-) )

HP nikdy viac.
na kazdom jednom odchada bateria, zvycajne hned po 24 mesacnej zaruke a takisto reproduktory. Vlastna skusenost.
Odkedy mame cela fima TOSHIBY vsetko ok.

bateria je spotrebny tovar, 2 roky s viac nez dost. A na batrku zaruja 24 mesiacov? neexistuje :) pol roka - rok max

Na bateriu plati 24 mesacna zaruka, ako na kazdy iny tovar. Zakon na ochranu spotrebitela nepozna vynimku na baterie = spotrebny tovar, dokonca ani vynimku na skratenu zaruku spotrebneho tovaru! :D
Pisal som aj na fore v jednej teme konkretne pripady, ako bonzy oklamanych spotrebitelov poriesila SOI. Predajca nesmie mat ani na stranke e-shopu uvedanych 6 mesiacov zaruky! Vyfasuje pokutu a musi to zavadzanie v momente odstranit. Kludne si to over u SOI, alebo si vygoogli rozhodnutia SOI, ked dal clovek podnet. ;-)

6 mesiacov je blud, ale vdaka sk*rvenej bateriovej lobby stale zije, lebo mam taky dojem, ze SOI to riesi, az ked na niekoho musi vystartovat na udanie..

Z pravoplatneho rozhodnutia SOI:
"pre porušenie povinnosti podľa ustanovenia § 5 ods. 1 – v zmysle ktorého predávajúci nesmie klamať spotrebiteľa, najmä uvádzať nepravdivé údaje o nákupných podmienkach, nakoľko v čase kontroly dňa 15. 08. 2011 bolo pri šetrení podnetu č. 416/2011 zistené, že účastník konania ako predajca prostredníctvom internetového predaja vo svojich všeobecných obchodných podmienkach uvádzal nepravdivý údaj o nákupných podmienkach, kde v bode 8. –

Záručná doba uviedol, že záruka na batérie je poskytovaná v dĺžke 6 mesiacov a na iný tovar spotrebného charakteru je záruka 3 mesiace, pričom v zmysle ustanovenia § 620 Občianskeho zákonníka platí zákonná záruka na spotrebný tovar v dĺžke 24 mesiacov,

zák. č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení zákona č. 397/2008 Z. z. a o zmene a doplnení niektorých zákonov,

u k l a d á

účastníkovi konania podľa § 24 ods. 1 zák. č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení zákona č. 397/2008 Z. z. a o zmene a doplnení niektorých zákonov p o k u t u vo výške € 250,– (slovom dvestopäťdesiat eur).

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCcQF...

Inac suhlas, HP nikdy viac! Bateria v keli po 2r a ten system chladenia CPU/GPU s jednou heatpipe je chory! Ved to aj ukazal test v recenzii, ked GPU cez heatpipe prikurovala procaku a to iste naopak, co je menej kriticke, ale zial jednosmerny prenos tepla CPU->GPU sa HP uz roky nedari vyriesit. :D

Poslať nový komentár

TOPlist