Vozíme sa a nahrávame – test 4 kamier do auta

Niekoľko poznámok:
Nebolo by odveci robiť test za svetla tak aby sa zistilo ako sa kamery vyporiadajú s protisvetlom. takže treba nájsť taký úsek cesty aby bolo slnko nízko proti kamere. Lacnejšie kamery obraz v protisvetle veľmi ztmavujú a nič nie je vidieť.
V noci by bolo dobré zabezpečiť aby sa skúšalo na rovnakom mieste - ideálne bez vonkajšieho zdroja svetla. Mám taký dojem, že jedna z testovaných kamier nebola takto testovaná, ostatné áno.
GPS modul: nie je to záležitosť "must have". Na to na čo je kamera dobrá, teda zdokumentovanie nehody, je GPS viac-menej zbytočné, pretože viete, kde sa tá nehoda stala - tam kde ste skončili :-) Ak do vás len niekto drcol a ušiel, dá sa to dohľadať podľa videa samotného. Takže nie je potrebné, podľa mňa, vyhadzovať prachy za GPS.
Parkovací mód: podľa mňa takisto nie až tak moc užitočná vec. Keď do vášho zaparkovaného auta niekto nabúra, musel by ísť alebo kolmo na kameru, alebo z hodne tupého uhla aby bolo možné prečítať EČV. Inak uvidíte iba nejaké auto nejakej farby - možno sa vám podarí určiť typ. Pri krádeži detto - zlodej by musel prichádzať z diaľky v uhle vhodnom na rozpoznanie tváre. Ak vám rozbije okienko, kamera vám je nanič a ešte vám ju ukradne. Pri poškriabaní auta detto - prosto to na kamere neuvidíte - alebo iba za veľmi príhodných, takmer nereálnych podmienkach.

Re: Vozíme sa a nahrávame – test 4 kamier do auta

je GPS viac-menej zbytočné...ako pre koho.....hlavne pre toho kto prekrocil rychlost je gps nezelane.....S tym trnendom nehod sa dopracujeme k povinnym ciernym skrinkam v autach......

Re: Vozíme sa a nahrávame – test 4 kamier do auta

test bez aspoň jednej kamery DOD je zbytočný. To sú totiž najlepšie kamery na trhu.

Re: Vozíme sa a nahrávame – test 4 kamier do auta

Na šupu som zistil že video je od Bojníc :)
Behám tam bežne na motorke a som pritom z Bratislavy :D
tých 1920 x 1080 mi príde ako prerátaná rozlišovačka z 1280 x 720 :(

Áno, nejaké videá boli točené na ceste z Bojníc :)

Re: Vozíme sa a nahrávame – test 4 kamier do auta

Skuste nabuduce tocit cez ciste predne sklo.

Re: Vozíme sa a nahrávame – test 4 kamier do auta

nazdar, nič lepšie ako DOD 470+ teraz nie je na trhu. síce drahšia ale bezkonkurenčná...

Poslať nový komentár

TOPlist