NZXT H440 – tichý elegán

Len pár postrehov...

1.Všetky čelá na skrinke sú pevné, to veľmi sťažuje čistenie filtrov. Najviac problémový je spodný, ak je skrinka niekde pri stene je nutné všetko odpojiť, skrinku vytiahnúť/otočiť a filter vybrať.
2. Kvalita prachových filtrov je na nízkej úrovni.
3. Ventilátory sú na default-e až príliš hlučné - regulácia je nutná!!! Fan-hub je možno použiteľný ale je potrebné ho pripojiť na CPU_FAN aby sa dali všetky fany regulovať. To som však zistil až neskôr a tak sa mi to nechce prepájať. Momentálne mám všetky fany na doske.
4. Anti-vibračné riešenie HDD je k ničomu. S dodávanými skrutkami nieje možné HDD upevniť zo spodnej strany, len z bočnej a ak by som dal skrutky dlhšie a odspodu pochybujem, že vibrácie sa nebudú prenášať cez tie skrutky priamo na HDD kôš. To, že celá skriňa vibruje a to tam mám vložené len dva HDD ani nehovorím.
5. Zlé riešenie otvorov pre káble. Ak zapájam viac SATA káblov je problém ich cez tie otvory zapojiť do dosky.
6. Zlé riešenie nasávania vzduchu, pri vyšších otáčkach ventilátorov 900+ je počuť hluk spôsobený prúdením cez nedostatočne dimenzované nasávacie otvory - pridanie perforácie aj na druhú stranu predného čela by určite pomohlo
7. Málo miesta na káble vzadu za doskou, je umenie ich tam dosť tak aby bolo možno skrinku uzavrieť.
8. Nie celkom ideálny prístup kabeláže k SSD ak je umiestnené na tuneli nad PSU

Skrinka má určite aj plusy:spodný tunel na zdroj, pekne skryje kabeláž, množstvo ventilátorov už z výroby (po zregulovaní aj tichých), zadné záslepky sú skrutkovacie, zapínateľné osvetlenie aj vzadu na konektory - avšak pri vypnutom PC nieje možné osvetlenie zapnúť - škoda - väčšinou odpájam káble keď je PC vypnuté.

Re: NZXT H440 – tichý elegán

1. uplne bezna vec. Spodne filtre su vytahovatelne
2. otazne...za 3 tyzdne co som skrinku pouzival nemam vo vnutri nic
3. individualne..
4. 3 pevne disky a vibracie ziadne
5. zapajal som 4 sata a bez problemov
6. skrinka nie je robena ne performance fany.
7. je to tazke vda odhlucnovacej hmote
8. nemal som najmensi problem

Re: NZXT H440 – tichý elegán

Mám tuto skřínku rok a půl a dovolil jsem si ji vylepšit: ventilátory jsem zapojil do základní desky, regulace přes Al Suite 3 od ASUSU přední fany 500 ot/min, zadni 700 ot/min, chladič CM Nepton 240M 700 ot/min, teplota v pokoji 23 °C, v klidu CPU-i7 5930K 34 °C, GPU GTX 980 Ti 42 °C, horní a přední kryt je uchycen na neodymové magnety, levá boční s plexisklem taky na magnety (kvůli údržbě čištění od prachu). Pravá boční je uchycena normálně, ty káble skutečně brání hladkému zasunutí, nevím, jestli by se magnety uplatnily. Jinak super.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist