Dokáže tablet s klávesnicou nahradiť notebook?

Oveľa zaujímavejšie, ako iPad za 200e a klavesnica za 100e mi príde napríklad Asus T100TA, v podstate za rovnakú cenu. Plnohodnotný Windows, neporovnateľne vyšší výkon (a flexibilita) a výdrž viac-menej porovnateľná. V čom má vaše riešenie výhodu..? Vďaka USB 3.0 by dokonca ani nebol problém dostať fotky zo zrkadlovky.

Re: Dokáže tablet s klávesnicou nahradiť notebook?

Nesúhlasím. Výdrž je neporovnateľne vyššia u iPadu, pretože keď cestujem, prežijem s ním celý deň. Sám už asi 2 roky používam tablet namiesto notebooku a viem o čom hovorím. iPad nosím samostatne (iba so smart cover) alebo s ultrathin klávesnicou - podľa potreby. Má to samozrejme oproti Windows notebooku obmedzenia, ale postupne som si našiel cesty ako to obchádzať. USB port nepotrebujem, ale mám redukciu na USB a SD karty pre iPad (keď náhodou potrebujem fotiť v teréne) a mám aj Kingston Wi-Drive a mobile Lite, ktorý mi príde praktickejší - je to wi-fi čítačka s USB a SD slotom, takže viem do iPadu dostať dáta aj z USB kľúča alebo niekomu niečo priamo nahrať na jeho kľúč.

Ak potrebujem byť maximálne mobilný, tak beriem len iPhone (samozrejme viem si toto predstaviť aj s Android, alebo Windows telefónom) a k nemu BT klávesnicu Logitech K810. Toto riešenie mi umožní pracovať aj na mobile, len teda treba rátať s mini obrazovkou - sám to volám najmenší tablet (notebook) na svete.

Moja práca sa točí okolo písania (Word, Excel, resp. Pages + Numbers) a fotenia, takže mi toto plne postačuje. Ak by som ale potreboval robiť DTP, alebo CAD, tak je zrejmé, že bez notebooku a myši sa moc nepohnem. Pre mňa osobne je však iPad s klávesnicou neporovnateľne lepší ako notebook a kľudne som ochotný zaplatiť ta takéto riešenie aj viac, než za univerzálnejší notebook.

Re: Dokáže tablet s klávesnicou nahradiť notebook?

Jednoznačne áno - dokáže.
Niekoľko rokov som mal notebookom podloženú skriňu aby sa nehojdala ale asi pred mesiacom mu odišla baterka a musel som hľadať náhradné riešenie.

Keďže chcem držať krok s rozvojom technológií, kúpil som tablet s klávesnicou a ajhľa - skriňa stojí stabilne aj keď sa do nej poriadne zo strany opriem!

A navyše je ten nový prístroj oveľa krajší ako predošlý...

Takže ja odporúčam namiesto notebooku v dnešnej dobe už kupovať tablet s klávesnicou.

Re: Dokáže tablet s klávesnicou nahradiť notebook?

súhlasím. ;-) Dnes sú naozaj riešenia pre každý typ tabletu, alebo dokonca aj pre smatphone alebo iPod Touch (MP3 prehrávač). Vo väčšine prípadov ide len o to nájsť si vhodné aplikácie. Samozrejme ak niekto chce sťahovať torrenty, tak bude oponovať, že na to sa tablet použiť nedá, lenže aj to je riešiteľné! Mám doma malú domácu NASku, kde mám taký menší 6 TB cloud a priamo cez NAS je možné cez klasický web browser alebo cez free aplikáciu pre iOS/Android sťahovať aj torenty priamo do NAS. Žerie to menej ako PC, je to bezpečnejšie a praktickejšie. Filmy sa dajú prehrávať cez LAN priamo v TV bez ďalších zariadení, príp. rovno v iPade cez free aplikáciu.

ako moze ipad na ktorom sa da max prezerat net a obrazky a to je tak vsetko nahradit notebook? a to je jedno ci tam je nejaka klavesnica alebo nie. .... ine je to samozrejme u tabletu s plnohodnotnym win pripadne so surface 3, aj ked tam je cena sialena. ale tam uz sa da hovorit o plnohodnotnj nahrade.

Re: Dokáže tablet s klávesnicou nahradiť notebook?

pre vsetkych co rozmyslaju o T100TA . bez 500GHDD je to nanic. Windows 8 je nanic .. a obcas to aj blbne .. ale ked som si nainstaloval virtualny PC a donho Win XP .. vsetko zacalo fungovat ako treba (v XP) . drivery , programy , etc... nieje to tablet .. je to notebook s odpojitelnou klavesnicou.. v stad by mode vydrzi 20hodin na baterky.. takze ho musim stale vypinat.. ale vie nabehnut do 10sekund takze mi to nevadi..

Re: Dokáže tablet s klávesnicou nahradiť notebook?

Niekomu to stacit moze, ale nedokaze. Praca nie su len "office" zalezosti

Re: Dokáže tablet s klávesnicou nahradiť notebook?

jasne ale musi byt tablet s full windows OS ja ma W700P tablet s full win 8

Re: Dokáže tablet s klávesnicou nahradiť notebook?

Podľa mňa dokáže, ale asi je to na každom z nás. Ak ste si už zvykli na tablet, je pre vás pri písaní dlhších testov asi jednoduchšie použiť jeho klávesnicu, na druhej strane, ak ste "zo starej školy" a zvyknutí na počítač, prípadne notebook, tablet s klávesnicou odsúdite asi skôr, ako ho vôbec vyskúšate. Ja osobne som veľmi spokojná s tabletom, ktorý sa umiestnil na prvom mieste v tomto teste https://necenzurovane.sk/tablety/ a klávesnica mi ku nemu úplne stačí.

Poslať nový komentár

TOPlist