INTEL BOX vs. AMD BOX. Súboj hliníkových „krabičiek“ dodávaných k procesorom

Opravene

Opravene :) Vdaka za upozornenie.

:)

to jararák: JJ hluk je subjektívny dojem, pre niekoho je moc keď sa točí 12cm venťák na viac ako 800 otáčok inému zasa nevadí 5000 otáčková turbína :) . Ľudia sú rôzni. Dík za spätnú väzbu :) .
to -tamy-: Recenzie sa snažím robiť v odľahčenom duchu a vniesť do nich trochu humoru. Čítať suché tabuľky meraní a kukať fotky s veľavravnými detailami dokáže človeka po dosť krátkej dobe znudiť. Súdim podľa seba ( je to moja práca + nejaké to pajkovanie atď ) .... :) - žeby subjektívnosť? Áno, a ináč to neviem, takže ináč to ani odo mňa podané nebude :).
Vo veľa veciach sa ale mám čo ešte učiť a vo veľa veciach sa musím zlepšiť. Vaše reakcie sú tá najlepšia motivácia. Ľubo

to truhlik shiro

...vidim ze velmi rad mudrujes o veciach o ktorych toho vela nevies, resp. nemas s cim porovnavat. mne vadi HDD v silenmaxxe a odhlucnenej skrinke a ver tomu, ze box chladic je to prve, co leti oknom. OT (shiro vie o com): zaujimave, ze "otrasne" interpolovane 720p ti vadi, ale sitny box ti usi netrha... tak ver, ze je PRIEPASTNY rozdiel v porovnani z KVALITNYMI chladicmi... avsak len dobry chladic na procesor ticho nerobi. a zvlast u teba, ked nepocujes rozdiel vo vypnutom a zapnutom stocku :-)))))

to shiro

JJ berem aj tvoj názor :), ide o to že chladiče testujem na testeri a nie v PC skrini .... :) prosím Ťa prečítaj si metodiku mojich meraní: http://www.pretaktovanie.sk/modules.php?name=article&what=read&v=1186515214
Jasné že chladiče nehučia jek helikoptéra, ide o to že tichý a výkonný chladič určený na HC-OC, na sto pro nie je box. Ľubo

ešte raz

to baqq: jasné že zožemiem procák bez boxu, no vo väčšine prípadov ide o verzie ku ktorým sa dokupujú .... už nie boxy :) .Ja som recenziou nechcel stresovať bežných užívaťeľov čo nepretaktúvajú, že s boxom sú proste v pi*i, ide o to že nie je chladič ako chladič. My zameraní na OC na výkonnom tišanovi bazírujeme. Myslíš že by som v recke spotreba PC dosiahol v orthos stabilných 3097MHz na boxe bez toho aby sa prehrial cpu? Nie, a o tom to je kamarát ... pretaktovanie ;-)

to shiro

Ahoj shiro, moje PC nepoužívam na prehrávanie MP3, používam ho na prehrávanie filmov v TV, keď spia decká. Komp samozrejme nesmie hučať je to MCE, lebo filmy by som nepočul a nemôžem tomu vyhúliť lebo by som zobudil malých diablikov ... Druhú využitie kompu je zálohovanie videa a foto. Tretie sú HRY. A v poslednom rade je programovanie a písanie. Tester simulujúci TDP procesora som spravil pre to aby som vo svojom voľnom čase môhol pre Vás všetkých merať chladiče. Nemôžem si dovoliť nosiť domov z práce tristo tisícový teplotný merák každý druhý týždeň a taktiež nebudem jak blbec nosiť svoj súkromný počítač furt do práce na meranie... To že sme to banda OC-fandov to berem, testy robím pre všetkých ktorí sú to ochotní prečítať, stojí ma to fakt veľa času a tak nejaká tá subjektívna vec sa mi občas pritrafí. Keď Ti merania na testeri nevyhovujú, tak hold smola ... buď ich proste nečítaj, alebo sakra pohni riťou a recenzie píš TY!!! Budem sa tešiť na Tvoje subjektívne názory typu: super tichý box pri neviem akom napätí a neviem akých otáčkach a pri neviem akej teplote okolia ( v skrini ) má podľa procesora zaťaženého na sto percent, no neveim s akým tepelným výkonom neveim akú teplotu. Takisto na teplovodivej paste je neviem aký úbytok a sorry za trochu rozmazané fotky z mobilu. V podstate nie som schopný odmerať nič a iba kritizujem subjektívnosť hluku... Taktiež aj pre Teba milý shiro píšem tieto recenzie chladičov, keď si myslíš že metodika merania je z dlhodobého (5 - 10r.) hľadiska nestála, tak potom vravím že je. Ja tester neobmieňam každý rok ako tebou spomenutý 3D MARK ... Keďže som človek ktorému vadí hluk stroja zapnutého v obývačke 10h denne tak proste v recenziách napíšem že mi vadí hluk... Nie je to až také hrozné, ale tu ide aj o zábavnosť článku. Keď vyjadruješ svoj názor, tak sa tiež neradíš s nejakým lkuzman-om, takže ja Ti volať na odobrenie recenzie tiež nebudem, na to sú iní. Ďakujem Ti za názor, že hluk chladiča ktorý opisujem je subjektívny - ja som si toho vedomý. A keď ho nemám ako zmerať, tak aby som to môhol zopakovať aj za tri roky tak to nemá význam ... chápeš? Skladanie decibelov, sfázovanie a podobné veci berú deti na priemyslovke ... Ja si na seba zarábam vývojom, meaním tepla a elektrických veličín.

to shiro

J pokiaľ si spokojný s boxom ja Ti to neberiem je to tvoja vec. Už dlhšiu dobu testujem na svojom kompe Coolink Silentator. Ide o to že v článku spotreba PC bola náhodou na jednej fotke frekvencia procesora 3097MHz, zaťaženie obidvoch jadier na 100 percent napätie na procesore 1,392V a jeho teplota 63C trvalo. Teda ak ma pamäť neklame. Skriňa od môjho PC bola otvorená a naležato, teplota okolia bola počas testov +-22C. Je to konkrétny príklad - hádam stačí. Tester nepovažujeem za stred vesmíru alebo nejakú axiómu, je to zariadenie spravené v časovom strese a má svoje muchy. Ale ide o to že simuluje dizajnované teplotné vyžarovanie procesora TDP. Nie je to high-tech, ten kus medi a rezistory ma stáli fľašku, výroba asi dva dni. No je to na 99,9 prípadov chladičov použiteľné, stabilné, opakovateľné a relatívne objektívne riešenie. Merák teploty spolu s home-made testerom je postačujúca voľba. Toť vsjo. Už som si myslel že sa po mojom "zdrbe" neozveš.

2 therion

Ahoj. Áno o chladiči viem a mám ho pripravený na meranie na testeri v najbližších dňoch. Dáta budú doplnené v ďaľšej minirecenzii. Vďaka za ohlas.

Poslať nový komentár

TOPlist