FiiO E17 (DAC+AMP) – nástupca úspešnej E sedmičky

Hľadáte cenovo dostupný a kvalitný D/A prevodník? Už vás nebaví počúvať zašumený výstup z vašej starej integrovanej zvukovej karty? Čítajte teda ďalej, lebo dnes si predstavíme nástupcu veľmi obľúbenej mašinky FiiO E7.

 

FiiO E17 - Technické parametre, Balenie

Vo FiiO sa už nejaký ten rok pracuje výhradne na audio zariadeniach, ktoré vynikajú nielen dobrým zvukovým podaním, ale aj univerzálnosťou každého jedného produktu. Dnes si predstavíme Digitálno-Analógový (DAC) prevodník, ktorý v sebe implantuje slúchadlový zosilňovač. Áno, čítate dobre, toto všetko výrobca zmestil do malej škatuľky a pridal malý, no pomerne dobre čitateľný OLED displej (v domácich podmienkach), napájanie z integrovanej batérie a úspešný nástupca úspešného produktu môže ísť do predaja.

 

Technické špecifikácie

Výstupný výkon

>250mW (16 ohm záťaž)

>30mW (300 ohm záťaž)

Impedancia pripojiteľných slúchadiel

13 – 300 ohm

SNR (signal to noise ratio- odstup signál/šum)

≥109dB(A weight)[AMP];

≥104dB(A weight)[DAC]

Skreslenie:

<0.001%(AMP);

<0.007%(DAC)

Podporované samplovanie

96K/24bit [USB] ;

192K/24bit [SPDIF]

Frekvenčná odozva

10Hz~100KHz[AMP];

10Hz~20KHz[DAC]

Kapacita integrovanej batérie nabíjanie/výdrž

1500 mAh/3.5H/15H

Rozmery

96mm x 55mm x 15.2mm

Hmotnosť

112g

Cena

139,99 €

 

Zo zverejnených špecifikácií nám vyplýva nasledovné. FiiO E17 disponuje pomerne výkonným slúchadlovým zosilňovačom, ktorý si však zgustne prevažne na IEM modeloch vďaka ich pomerne nízkej impedancii. 250 mW do 16 Ohm je veľmi slušné číslo a takýto výkon by mohol čisto teoreticky vybudiť akékoľvek slúchadlá takejto impedancie. Ak však k zariadeniu pripojíte väčšiu záťaž (300 Ohm), musíte počítať s pomerne slabým výstupom, čo sa týka zosilnenia samotného zariadenia. Prax však vraví, že človek, ktorý vlastní vysoko - impedančné slúchadlá nepokukuje po podobnom zariadení a radšej nakupuje každý prvok reťazca zvlášť pre dosiahnutie čo najvyššieho možného výkonu.

Ďalej stojí za spomenutie integrovanie 24 bitového/92K  D/A prevodníka (pre USB).  Ak však škatuľku prepojíte cez SPDIF a nie cez USB, dostávame sa až na 192K/24bit. Celkom slušné, čo myslíte? Frekvenčná  odozva je teoreticky vynikajúca. V praxi tomu však nemusí tak byť. Keďže nie sú uvedené žiadne konkrétne merania, o poklese amplitúdy na okrajoch frekvenčného spektra nevieme nič.

Integrovaná batéria sa pýši výdržou až 15 hodín. Tento údaj je pomerne skreslený a dalo by sa počítať skôr s 12-13 hodinami, no aj tak je to veľmi slušné číslo. A načo je tam teda tá batéria? E17 možno použiť aj ako prenosný slúchadlový zosilňovač.

Poďme sa pozrieť, čo si pre spotrebiteľa pripravil výrobca v balení.

 

Balenie

Samotné spracovanie balenia možno označiť za veľmi dobré. Balenie je konštruované z pomerne tvrdého kartónu. Keďže sa v útrobách skrýva len maličké zariadenie a dáke príslušenstvo, balenie zostáva kompaktné.

Prednej časti dominuje produktová fotografia, ktorá vyobrazuje prednú časť E17-tky. Na zadnej časti nechýba podrobnejší popis funkcií a technické parametre tohto univerzálneho audio zariadenia.

 

 

Po otvorení škatuľky na užívateľa vykukne samotné zariadenie. To je však zabalené do plyšového vrecúška. Po otvorení vrecúška možno vytiahnuť E17-tku. Tá je pokrytá fóliami. Vrecúško sa ukázalo ako veľmi praktické, najmä pri preprave E17-tky. Nemusíte sa báť hodiť túto maličkosť medzi ostatné veci, v tomto obale sa vám nepoškodí. Škoda, že na plyš tak veľmi padá prach. Obal je takmer neustále „špinavý“ a jeho údržba je pomerne časovo náročná a neefektívna, pretože sa za pár minút na plyš opäť nachytá kopec prachu.

 

Po okrajoch škatuľky je situované všetko príslušenstvo. Výrobca nenecháva nič na náhodu a pribaľuje všetko, čo je k okamžitému použitiu potrebné. V balení nájdeme USB kábel, jack-jack kábel, redukciu na pripojenie optického kábla, redukciu na prepojenie SPDIF koaxiálu, no nechýbajú ani maličkosti, akými sú nožičky, ktoré sa dajú prilepiť na telo E17-tky, gumičky na prichytenie o prehrávač a fólia na mini OLED displej. Výrobca myslel naozaj na všetko a v balení skutočne nič nechýba. 100 bodov!

Komentáre (4)
Nameless
v porovnani s E7 je velky rozdiel vo zvuku? este som si nestihol precitat recenziu, tak sry ak to tam je pisane :)
Broslowski
Prečítaj píšem o tom. Imo sa upgrade oplatí.
Nameless
to som chcel pocut :)
Bestrender
Aký veľký je rozdiel medzi E11 a E17? Mohli by ste mi to bližšie popísať?
Pridať nový komentár
TOPlist